شاهوار 26-8-91

با عرض پوزش بابت دیر گذاشتن این گزارش زیبا به قلم مهندس ولی الهی، همنورد عزیز

باز هم صعودی دیگر و تجربه ای دیگر با آموزه هایی که در سختیهای مسیر وجودمان آموخت تا به قله مقصود دست یابیم .

در ادامه برنامه های شش ماهه دوم گروه پس از تاخیر یک هفته ای در برنامه به منظور آمادگی بیشتر در تاریخ 91/8/26 ساعت 4 عصر در زیر بارش شدیدی باران ، گرگان را به سمت روستای زیبای تاش ترک کرده و پس از رسیدن به روستا در خانه کوهنوردان که به همت کوهنورد عزیز آقای زاهدی هماهنگ شده بود اقامت نمودیم .  

جا دارد از شهرداری تهران به خاطر تلاش ساخت خانه مذکور که در سال 1380 احداث نموده است کمال تشکر وقدردانی را بعمل آوریم .

پس از استقرار در حالیکه آسمان در حال بارش برف بود در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستا شرکت نموده و سپس به محل اقامت جهت آمادگی و تجهیز و استراحت رفتیم .

ساعت 6:30 روستا را به سمت قله ترک نموده پس از یک ساعت پیاده روی به محل معدن بوکسیت  مسیر حرکت را از محل چشمه خرسی انتخاب نموده و در راه به یک گروه 15 نفره کوهنوردی که از بجنورد در شب قبل در محل چشمه خرسی بیواک نموده بودند که در حال برگشت بودند و قله را صعود ننموده بودند برخورد کرده با توضیحات ارایه شده توسط اعضا گروه مذکور مشخص گردید مسیر چشمه خرسی به دلیل سقوط بهمن چندان ایمن نیست .

به همین منظور تغییر مسیر داده و از سمت دیواره جنوبی قله شاهوار دیواره پر پرف و پر شیب مسیر را تراورس کرده و مسیر جدیدی را به سمت قله از روی یال شمالی انتخاب نمودیم.

پس از طی 2 ساعت در ساعت 11.30 به قله روی دیواره به ارتفاع 3300 متری رسیده پس از یک استحراحت نیم ساعته و صرف مختصری غذا و تنقلات به سمت قله حرکت نموده و در ساعت 12:30 به قله رسیدیم.

 

پس از گرفتن چند عکس یادگاری مجدد از مسیر ر فته برگشت نموده و در انتهای یال شمالی مسیر را به سمت دره پیر میشی تغییر داده و از کنار رودخانه به سمت روستا فرود آمدیم. 

ساعت 16 به روستا رسیدیم.

قابل توضیح است که قله شاهوار به ارتفاع 3945 متر بلندترین قله استان سمنان و البرز شرقی و دومین قله مرتفع شرق ایران پس از قله دماوند و بیست و چهارمین قله بلند ایران میباشد .

قله شاهوار نگین سفید پوش البرز شرقی است که در ۲۴ کیلومتری شمال غربی شهرستان شاهرود قرار دارد.

دورنمای قله پیرگرد کوه در سمت راست و رشته کوه کهکشان در سمت چپ

از بالای قله شاهوار

عکسهای دیگر به زودی  

/ 4 نظر / 16 بازدید
محمدرضا

مرسی رضا.امیدوارم که همشه سالم وسربلند باشی و به امیدصعود به قله های بالاتردر تمامی عمر.

یاسر

پس "الکی" من چی شددددد؟؟؟!!![چشمک]

قربانی

ضمن عرض سلام و خسته نباشید در راستای اهداف آموزشی موسسه فرهنگی میرداماد، در نظر است نشست آموزشی خانواده با عنوان چگونه زیبا زندگی کنیم؟ ((عوامل تحیکم بنیان خانواده * خانه‏ها از کجا ویران می‏شود؟)) بازخوانی چند پرونده طلاق دادگاه‏های گرگان * زمان: دوشنبه 27 آذرماه 91 ساعت: 15 * مکان: تالار اندیشه، موسسه فرهنگی میرداماد(گرگان، میدان شهید مفتح، بلوارشهیدمفتح،نبش خیابان حوزه) برگزار می‏گردد ضمن دعوت از شما فرهیخته ارجمند لطفا این خبر را در وب خود جهت اطلاع رسانی درج نمائید. با تشکر