همایش کوهپیمایی در شهرستان گرگان، عرصه فعالیت سیاسی کاندیداهای انتخابات شورای شه

همایش کوهپیمایی در شهرستان گرگان، عرصه فعالیت سیاسی کاندیداهای انتخابات شورای شهر ... !!!

به گزارش رسیده از کوه نوردان حاضر در همایش، روز جمعه مورخ 1392/3/3 همایش کوهپیمایی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس، در شهر گرگان برگزار گردید.

گروه کوهنوردی شهید توانا از گروه های فعال سطح شهرستان میزبانی این همایش را برعهده داشتند. مسیر کوهپیمایی نیز طبق هماهنگی و اعلام قبلی صورت گرفته جنگل توسکستان به روستای زیارت تعیین شده بود.  

جمع کثیری از کوهنوردان مشتاق گرگانی راس ساعت 6 صبح ( ساعت اعلام شده از سوی مسئولین برگزاری همایش ) در محل میدان ولیعصر گرگان ( محل هماهنگ شده جهت حرکت اتوبوس های حامل کوهنوردان به محل آغاز مسیر کوهپیمایی ) حضور پیدا کردند.

از همان ساعات آغاز برگزاری همایش سوء مدیریت و بی نظمی در برنامه ترتیب داده شده خودنمایی کرد. چرا که اتوبوس ها با 90 دقیقه تاخیر ساعت 7:30 در محل حضور یافتند.

دقایق طولانی انتظار با انتقادهای کوهنوردان از مسئولین برگزاری همایش همراه بود. تعداد زیادی از ایشان نیز به نشانه اعتراض محل را ترک گفتند.

از سوی دیگر مساله ای که جلب توجه می نمود حضور یکی از کاندیداهای انتخابات شورای شهر در بین کوهنوردان بود که نشان از آغاز یک روز ورزشی - سیاسی در عرصه کوهنوردی شهرستان داشت.

ناهماهنگی ها همچنان ادامه داشت. حرکت کوهنوردان که تعدادشان حدود صد نفر بود در مسیر کوهپیمایی بدون هیچ سازماندهی به صورت کاملا نامنظم آغاز شد و تا پایان مسیر نیز سامانی نگرفت.

دشت شمسک روستای زیارت توقفگاه اصلی کوهنوردان در طول مسیر بود. کوهنوردان در ساعت 13 خود را به محل این دشت رساندند.  

روی دیگر فعالیت های سیاسی در دشت شمسک خود را نشان داد. چرا که یکی دیگر از کاندیداهای انتخابات شورای شهر خود را به محل دشت رساند.

نکته جالب توجه اعلام اسامی دو کاندیدای حاضر در همایش توسط یکی از چهره های شناخته شده کوهنوردی شهرستان تحت عنوان معرفی به صورت علنی در خلال برگزاری مراسم قرعه کشی و اهدا جوائز به کوهنوردان بود.

پس از پایان زمان استراحت، کوهنوردان مسیر را ادامه داده و ساعت 16 به روستای زیارت رسیدند. اما فعالیت های مربوط به انتخابات شورای شهر هنوز به پایان نرسیده بود. دو تن دیگر از کاندیداهای محترم در محل پایان مسیر صعود در روستای زیارت در انتظار کوهنوردان بودند...

نکته قابل تامل و توجه این بود که همایش فوق الوصف فقط و فقط با هدف تبلیغ کاندیداهای انتخابات شورای شهر پایه ریزی شده است. از سوی دیگر بی نظمی که از آغاز تا پایان همایش مشهود بود مزید بر علت شد تا کوهنورد علاقه مند و مشتاق یک روز متفاوت و تاسف بار را تجربه کند.

در این بین بازی با مقدسات در خصوص نام گذاری مناسبت برگزاری همایش و همچنین استفاده ابزاری از ورزش و علی الخصوص کوهنوردی که هیچ ارتباطی به سیاست ندارد، جهت پیشبرد اهداف سیاسی، مسائلی است که به سادگی از آن نمی توان گذشت.

امید است روزی شعور و بینشمان تا حدی تعالی یابد که بتوانیم

جایگاه هر عملی را بشناسیم و جهت پیشبرد اهداف شخصی خود

دست آویز هر عمل و ابزاری نشویم.

"نگارنده: یک کوهنورد"

92-3-4

/ 3 نظر / 32 بازدید
یاسر

درود [گل]

محمدرضا

با درود فراوان. باشد که بفهمند و پند بگیرند.