همایش غار پاک با حضور 300 نفر از کوهنوردان برگزار شد

با همت گروه کوهنوردی نارون گرگان همایش سراسری غار پاک در منطقه گردشگری شیرآباد و غار دیوسپید با حضور 300 نفر از کوهنوردان برگزار شد.

صبح روز جمعه 11 مهر گروه های کوهنوردی با حضور و تجمع در میدان شهرداری گرگان توسط 5 دستگاه مینی بوس به شهر خان ببین و شیرآباد اعزام شدند ، در این همایش گروه های کوهنوردی دیگر شهرستانها طبق هماهنگی های قبلی خود را به این منطقه رساندند و  حضور گروه هایی از شهرستانهای جویبار ، بهشهر و ساری این همایش را جامه ای فرا استانی پوشاند.

با حضور گروه ها و انجام پذیرش ، بسته های بهداشتی و پذیرایی بهمراه برگه های قرعه کشی در بین آنان توزیع گردید .

گروه ها با حرکت در مسیر اصلی ـ که توسط  اعضای محترم باشگاه آفاق ایمن سازی و نوار گذاری خطر شده بود ـ با رسیدن به آبشار سوم (قبل از غار) اقدام به صرف صبحانه و معرفی اعضای بازدید کننده گروه خود به سرپرست برنامه نمودند تا از ازدحام جمعیت در داخل غار جلوگیری شده و آسیبی متوجه فضای داخلی غار نگردد .

در ساعت 10 صبح ، نفرات پس از طی مسیر در دهانه غار تجمع نمودند و مربیان محترم (آقایان ؛ لطفی ، عطارچی و شکیبا) در بحث پیدایش و جنس غار ، موجودات منحصر به فرد آن ، عمق آب و حوزچه ها ، چگونگی حفظ امنیت و محافظت از غار ، نکات تخصصی و ابزار های مخصوص غار نوردی ، خطرات و آسیب ها  و ...  نکات بسیار جذاب و قابل تأملی را ارائه دادند .

سپس گروه ها بهمراه مربیان غارنوردی جهت بازدید به دسته های مختلفی تقسیم و مقرر شد تا بصورت نوبتی از غار دیدن کنند .

پس از اتمام بازدید اعضا در مسیر بازگشت اقدام به جمع آوری زباله ها نمودند و در ساعت 14 در مراسم اختتامیه همایش حضور یافتند .

در اختتامیه همایش آقای محمد فلاحی ؛ سرپرست برنامه ضمن تقدیر و تشکر از حضور و همکاری بسیار خوب  و مناسب گروه های کوهنوردی در این همایش گفت : بی شک برگزاری این چنین همایش ها و تجمعات ارزشمند در راه تعالی فرهنگ حفاظت و مراقبت از مواهب الهی بسیار تأثیر گذار و امری پسندیده خواهد بود . در ادامه  از اعضای اجرایی ، مربیان و دست اندرکاران همایش با اهدای لوح یادبود تقدیر بعمل آمد و در پایان به 20 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه هدایایی اهداء گردید .

در همینجا جا دارد از همراهی خوب تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر استان ، تلاش ارزشمند مربیان محترم باشگاه کوهنوردی آفاق ، آقایان : محمد رضا لطفی ـ عطارچی ـ حسین مرگدری نژاد ـ موسی دلپسند  ـ اعضای اجرایی گروه کوهنوردی نارون گرگان آقایان : محمد فلاحی ـ رضا میرکاظمی ـ جواد نصر اله نژاد ـ حامد سعدی و خانم ها : نسیم حسن جانی ، سمیه دنکوب ، مینا فلاحی ، زهره دامنجانی ، اعظم دامنجانی که زحمات قابل تقدیری را در برگزاری این همایش متحمل شدند تقدیر و تشکر بعمل آورم .

 

/ 1 نظر / 40 بازدید
سامان کارياب

سلام اگر دنبال کار هستين ؟ اگر از خريد جرايد استخدامي خسته شده ايد ؟ با هر مدرکي که هستين همين حالا در وب سايت http://www.samankaryab.com ثبت نام کنيد ما تمامي استخدام هاي روز را در اختيارتان قرار مي دهيم ضمنا دانلود تمامي نمونه سوالات استخدامي براي اعضا رايگان مي باشد