<-BlogTitle->

.:: محل تبليغات شما ::.
 

معرفی کوله های جدید به نام Flow Mo Bodypack

 • دسته بندی:


 معرفی کوله های جدید به نام Flow Mo Bodypack

روش سنتی حمل بار بر روی سر که در آفریقا و آمریکای جنوبی اجرا می شود ، بسیار کارآمد است. در این روش حالت بدن صاف و راست است و بر شانه ها وزنی تحمل نمی شود.تحقیق نشان می دهد که زنان آفریقایی می توانند تا 20% وزن بدن شان بدون صرف انرژی اضافی بر روی زمین صاف بار حمل کنند.

با بارهای سنگین تر ، افزایش انرژی تنها نصف انرژی مردانی بود که همان میزان بار را در کوله پشتی های شان حمل می کردند. این موضوع کارآیی سیستم حمل باری که در آن مرکز ثقل بدن به طور عمودی هماهنگ با مرکز ثقل بار است  را نشان می دهد بطوریکه حالت بدن صاف و راست باقی می ماند. همچنین این موضوع نشان می دهد که روی آوردن به سیستم حمل باری که شما را به صورت صاف و راست نگاه می دارد مصرف انرژی را بسیار بیشتر از کاستن از وزن داخل کوله پشتی کاهش می دهد.

اما بارهایی که با حمایت سر حمل می شوند اساسا بی ثبات هستند و نیازمند ساخت عضلانی قوی برای حمایت از گذاشتن بار روی ستون فقرات است. بچه ها برای توانمند شدن برای حمل بار بر روی سرشان ، ایجاد تعادل و ساخت عضلانی را در اوایل نوجوانی شان آغاز می کنند و با افزایش سن به بارهای سنگین تر عادت می کنند. ناپایداری بار مانع عملی شدن این سیستم حمل بار در طبیعت می شود.

ما این نقص را با تقسیم بار به بخش های جلو و عقب و گذاشتن آنها در نیم تنه بدن ، و با حذف بارگذاری روی ستون فقرات و گذاشتن آن بطور یکسان در اطراف لگن حل می کنیم. کوله های Flow Mo Bodypacks   اولین سیستم حمل بار با مرکزیت بدن در جهان است. مرکز ثقل بار به قسمت پایین آورده می شود تا با مرکز ثقل بدن مطابقت پیدا کند. چون حجم قسمت جلو کمتر از کوله واقع در پشت است ، وسایل سنگین را در جلو و وسایل حجیم سبک را در پشت می گذاریم. اکنون حالت بدن و تعادل تان به وسیله بارتان تغییر نمی کند و فشار حمل بار حذف می شود. سیستم حمل جلو ، خود به دو قسمت تقسیم می شود و امکان می دهد پاهای تان را در شکاف بین هر بسته ببینید – دید جلوتان بوسیله بار بالایی جلوی تان محدود نمی شود.

            

دو بسته تعادل جلویی ، دسترسی ارگونومیک به وسایل را در هنگام حرکت می دهد – بر خلاف کوله پشتی های که شما را ملزم می کند توقف کنید و کوله را پایین بیاورید. بار که در اطراف مرکز ثقل بدن تان در حالت تعادل قرار دارد ، بسیار باثبات و در مناسب ترین حالت برای حرکت پویا است. سیستم های حرکت جریانی در تسمه های کوله ، این حرکت آزاد بدن را تسهیل می کند.

باتوم های Pacerpoles – اولین باتوم های راست و چپ دست هستند. اینها اولین باتوم های طراحی شده بر اساس اصول بیومکانیکی هستند که تابحال ساخته شده اند و به دشوارترین مکان های روی کره زمین برده شده اند.

            

جایزه ها :

Product of the year awards, COLA, UK, 1992, 1993
Millennium Design Award for Innovation, UK 2000
DuPont BrandNew Award, ISPO Germany, 2003

Innovation award , Adventure Gear Guide, Australia, 2005

Flow Mo Bodypacks: اولین سیستم های حمل بار با مرکزیت بدن در جهان

                         

عکس : لیزا کیتینگ مدرس طبیعت آزاد ، در حال صعود قدرتمندانه با تعادلی کامل و حرکت بدن پویا.

اشتیاق ما خلق بهترین سیستم های حمل بار برای بدن انسان در این سیاره است.  با بکارگیری یافته های علم ورزش به مبارزه با تفکر سنتی در مورد طراحی کوله می پردازیم. این کوله ها بر هم خوردن حالت تعادل و حرکت بدن تحت بار را به حداقل ممکن می رسانند ( بر خلاف کوله پشتی ها ) و حال راحت ترین ، عملی ترین و کارآمدترین روش حمل بار بر روی بدن انسان را نمایش می دهند.کوله ای که با حرکت بدن جریان می یابد و در آن مرکز ثقل بار با مرکز ثقل بدن مطابقت می کند بطوریکه حالت بدن و تعادل بوسیله بار تغییر پیدا نمی کند. کوله ای که در آن تمام قسمت های تماس بدن را می توان برای ایجاد تصویری آینه ای ( قرینه ) از اندازه و شکل نیم تنه بدن تان تنظیم کنید. علم ورزش ثابت کرده است که روش بیومکانیکی حمل بار فواید قابل توجهی را در مقایسه با کوله پشتی ها نشان می دهد:

- حداقل تلاش برای حمل بار

- تعادل عالی

- شانه ها و گردن بدون درد

- چابکی + ثبات بی همتا

- دسترسی به وسایل بدون توقف

                                                یافته های علم ورزش

اعلام رضایت های الهام بخش از سوی استفاده کنندگان سرتاسر جهان نشان می دهد که اصول Bodypack واقعا جواب می دهند. علاقمندان به دوستانشان می گویند و بتدریج این حرف در تمام دنیا در حال پیچیدن است. یک شرکت کوچک نیوزیلندی در حال ایجاد تحول در تجربه حمل بار در فضای باز است. ما به 8 گواهی ثبت اختراع نیاز داشتیم تا این الگوی جدید حمل بار را عملی کنیم.

تاثیر حداقل بیومکانیک یک Bodypack را با بیومکانیک کوله پشتی که بطور قابل توجهی حالت طبیعی بدن را بر هم می زند مقایسه کنید : کوله پشتی ها حالت بدن رو به جلو قوزکرده ای را تحمیل می کنند ، آنها شانه ها را به عقب و پایین می کشند ، حرکت تان را محدود می کنند ، تعادل تان را تغییر می دهند و بندرت می توان آنها را با شکل بدن مطابقت داد. بیومکانیک ضعیف کوله پشتی باعث درد بدن می شود و سبب می شود افراد تنها کوله پشتی کوچک یک روزه ببرند. مزایای Bodypack ها تنها می تواند به وسیله تجربه خودتان تایید شود.

منبع : http://www.aarnpacks.com/

 • نوشته : روابط عمومی گروه کوهنوردی نارون
 • تاریخ: ۳ بهمن ۱۳۸۸
 • نظرات ()

 • narvangroup

  narvangroup

  http://narvangroup.persianblog.ir

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  Blog