<-BlogTitle->

.:: محل تبليغات شما ::.
 

صحبت از پژمردن یک برگ نیست ...

نامه چراغعلی به دفتر مقام معظم رهبری

 عضو شورای شهر گرگان نسبت به قطع درختان و خاکبرداری عجیب و بی سابقه منطقه جنگلی ناهار خوران ( نورالشهداء ) هشدار داد .

عبدالرضا چراغعلی در نامه ای به دفتر مقام معظم رهبری از حجت الااسلام و المسلمین ناطق نوری خواست با توجه به فضای منفی ایجاد شده نزد مردم مومن و ولایت مدار منطقه و با استناد به فرمایشات صریح مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از جنگلها و منابع طبیعی ترتیبی اتخاذ شود تا لطمه ای به اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد نشود در این نامه چراغعلی همچنین آورده است شواهد حاکی از آن است که خاکبرداری جهت ساخت و ساز یک مجموعه در حال انجام است وی ادامه داده است در حالی که به فاصله چند دقیقه از شهر گرگان زمین های غیر جنگلی و حتی کم بازده وجود دارد انتخاب و اصرار بر تخریب یک عرصه کاملا طبیعی و جنگلی و همچنین عدم پاسخگویی در برابر سوالات مردم شائبه های زیادی را دامن می زند وی سوال کرده است عرصه جنگلهای انبوه شمال کشور یاد آور کدام یک از مناطق عملیاتی دفاع مقدس است وی که خود رزمنده و جانباز جنگ تحمیلی نیز هست ادامه داده است اگر چه شبیه سازی امری واجب جهت آشنایی نسلها با رشادتها و آرمان های فرزندان این خاک است اما تخریب جنگل نقض غرض در معرفی آرمان شهیدان است .

چندی است پیاپی خبر از تخریب جنگل ها و مراتعی می شنویم که به اقرار صغیر و کبیر و خودی و بیگانه سرمایه های بازگشت ناپذیر این مرز و بوم هستند .

آری ؛ جنگل های باستانی هیرکانی در استان گلستان روز به روز به نابودی نزدیکتر می شوند و ما فقط نظاره گر این تخریب ها و تاراج خواهیم بود !

پس از آتش سوزی های پیاپی در سال های گذشته، تخریب جنگل ابر برای جاده سازی، جاده سازی و قطع بی رویه جنگل های ناهارخوران و منطقه دوبرار و چندین مورد مشابه دیگر، این بار نوبت به تخریب جنگل و خاکبرداری غیر اصولی در جنگل ناهارخوران گرگان و در محلی موسوم به تپه نورالشهدا رسیده است که داغی دیگر است بر دل دوستداران طبیعت و فعالان محیط زیست و همه کسانی که به نحوی دل هایشان برای محیط زیست اطرافشان می تپد .

مقام معظم رهبری :

حفاظت از محیط زیست ، جنگلها و منابع طبیعی از اساسی ترین وظایف است که مسووان باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهند .

 

از تمامی دوستان وبلاگنویس و مدیران سایتها ؛ کوهنوردان و دوستداران طبیعت و محیط زیست تقاضا داریم با نشر این خبر ما را در آگاه سازی مردم عزیز و مسئولان و ارگان های ذیربط یاری کنند . . .

 • نوشته : روابط عمومی گروه کوهنوردی نارون
 • تاریخ: ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱
 • نظرات ()

 • narvangroup

  narvangroup

  http://narvangroup.persianblog.ir

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  گروه کوه نوردی نارون گرگان

  Blog